2021 Yılı Instagram Trendleri Nelerdir?

2021 Yılı Instagram Trendleri Nelerdir?


Son yılların en çok tercih edilen sosyal medya platformu olan Instagram, aktif kullanıcıları ve değişen algoritmaları ile yeni yılın trendlerini belirliyor. Bu yazımızda sizler için “2021 Instagram trendleri nelerdir?” sorusunu yanıtladık. Instagram hesabınızı aktif tutmak ve daha çok etkileşim kazanmak istiyorsanız bu çok dikkat çeken trendleri inceleyebilirsiniz. 


Tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen ve kullanılan Instagram, sosyal medya pazarlamacıları tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sebeple sosyal medya pazarlamacıları, etkileşimlerini arttırabilmek ve daha çok satış yapabilmek için etkileyici taktiklere ihtiyacı vardır. Instagram trendlerini takip ederek sosyal medya hesabınızın daha çok etkileşim almasını sağlayabilir, aynı zamanda daha çok satış yapmanıza da destek olmaktadır. 


2021 Yılında Instagram Hikayeleri İlgi Odağı 


Her gün değişen Instagram algoritmaları sebebi ile sosyal medya da gönderi paylaşmak artık eskisi kadar ilgi çekmiyor. Bu sebeple Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan Hikaye Paylaşma özelliği son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram sayfanızı aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız, gönderi paylaşmak yerine birbirinden yaratıcı hikayeler paylaşabilirsiniz. Fakat gönderi paylaşımlarını tamamen bırakmanız sosyal medya uzmanları tarafından önerilmemektedir. 
Instagram hikaye özelliği son yıllarda karşımıza etkili bir şekilde çıkmaktadır. Instagram hikayelere eklenen yeni özellikler sayesinde sosyal medya kullanıcıları oldukça yaratıcı bir şekilde Instagram hikayeleri kullanmaktadır. İlgi çekici ve hedefinize yönelik paylaşımlar yapmak istiyorsanız Instagram trendi hikayeleri deneyebilirsiniz. 


Insgtaram Hikaye Filtreleri Yükselişte 


Instagram’ın hikaye özelliği son yıllarda oldukça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Instagram Hikaye özelliğinde bulunan birbirinden farklı filtreler oldukça ilgi odağındadır. Instagram kullanıcıları ve yazılımcılar birbirinden farklı gerçekliğe yakın filtreler yaratarak Instagram kullanıcılarının dikkatlerini çekmektedir. 


2021 yılında Instagram trendleri arasında birbirinden farklı ve yaratıcı hikaye filtreleri kullanmak yer alıyor. Instagram sosyal medya hesabınızda hikaye özelliğinin yanı sıra ilgi çekici ve gerçekliğe yakın filtreleri kullanarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz. 


Instagram Hikayelerde Ses Kullanma Trendlerde Yer Alıyor


Yapılan araştırmalara göre sosyal medya kullanıcıları hesaplarında ses ve müzik kullanmayı sıklıkla tercih etmektedir. Bu sebeple Instagram en yeni özelliklerinden biri olan hikayeye müzik ve ses ekleme tüm dünyada sıklıkla kullanmaktadır. Instagram hikayeleriniz fotoğraf veya müzik olsun istediğiniz ses ve müziği kullanarak daha yaratıcı ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. 
Instagram hikayelerin sesli olması, araştırmalara göre sessiz hikayelere göre daha çok izlenmekte ve etkileşim almaktadır. Instagram Hikaye Müzik özelliğini kullanarak birbirinden farklı şarkılar kullanabilir veya kendi sesli videonuzu paylaşabilirsiniz. 


Instagram Mağazası Kullanımı


Instagram’ın son yıllarda hayatımıza getirdiği en büyük yeniliklerden biri de Mağaza özelliğidir. Artık Instagram hesabınız üzerinden beğendiğiniz ve takip ettiğiniz markalardan alışveriş yapabileceksiniz. 2021 yılında Instagram trendleri arasında yer alan Mağaza özelliği ile hızlı ve güvenli bir şekilde dilediğiniz mağazadan alışveriş yapabilirsiniz. 
Günümüzde birçok kişi Instagram Mağaza özelliğini güvenle kullanmaktadır. Takipçileri müşterilere dönüştürmek amacıyla tasarlanan bu yeni özellik sayesinde işletme hesabınızın etkileşimini arttırabilirsiniz. Instagram kullanıcıları artık farklı sitelere gitmek yerine tek bir tıkla Instagram Mağaza özelliği sayesind alışverişini kolaylıkla yapabilmektedir. 


Keşfet Özelliği Dikkat Çekiyor 


2021 yılının en çok dikkat çeken Instagram özelliği ise Keşfet bölümüdür. Yapılan araştırmalara göre dünyada her gün az 200 milyon Instagram kullanıcısı Keşfet özelliğini kullanmaktadır. Keşfet bölümü Instagram kullanıcılarının aramalarına ve beğenilerine göre düzenlenmektedir. Bu sebeple Instagram Keşfet bölümü kişiselleştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Keşfet sekmesini kullanarak birçok farklı alanda içeriğe ulaşabilirsiniz. Sanat, dekorasyon, alışveriş, seyahat gibi oldukça farklı akış bulunan Keşfet özelliği ile etkileşiminizi de arttırabilirsiniz. 


2021 Yılında Reels Kullanımı Artması Bekleniyor


15 saniyelik kısa videolardan oluşan Reels özelliği son yıllarda Instagram sosyal medyasında herkes tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kısa süre içerisinde yaratıcı ve eğlenceli Reels videolar yükleyerek sosyal medya hesabınızın etkileşimini arttırabilirsiniz. 
Insgtaram Reels özelliği 2021 yılında kullanılmasının artmasını bekleniyor. Yapılan araştırmalara göre en yakın rakibi olan TikTok uygulamasından daha çok etkileşim aldığı bilinmektedir. Reels özelliğine eklenen yeni güncellemelerle birlikte 2021 yılında kullanıcı sayısının daha da artış göstereceği ön görülmektedir. Instagram Reels özelliğini kullanarak birbirinden farklı yaratıcı kısa videolar oluştururken sosyal medya hesabınızın etkileşimini de arttırabilirsiniz. 

3 Dakika Önce
TikTok Şampiyonu OL! KAÇIRMA!

TikTok Kampanya Devrimi Başladı!

Son zamanlarda Türkiye'de kendisini sevdiren uygulama TikTok, SosyalFlix sayesinde daha çok sevilecek! Sen de bu indirimden faydalan ve cektigin videolar da daha fazla zevk al!

Hızlı ol! Vakit Hızlılarn Vakti!

SON GÜN!16 Mayıs 2025 / 20:00