İnstagram Keşfete Düşme

İnstagram Keşfete Düşme

İnstagram keşfete düşmek hem bireysel hemde kurumsal markalar için önemli bir şeydir. Keşfete düşmek demek etkileşim almak demek, etkileşim almak demek ise organik takipçi, müşteri, potansiyel müşteri, beğeni kazanmak demek. Ancak instagram algoritması genellikle gönderilerinizi keşfete düşürmekten yoksun bir şekilde hareket eder ancak çalışma prensibi sanılanın aksine gayet basit ve kolay manipülasyona uğratılabilicek bir işleyiş şekli vardır. 

İnstagram Bir Gönderinin Keşfete Düşmesi İçin Neleri Önemser?

İnstagramın bir gönderiyi keşfete alması için genellikle şunlar gereklidir elbetteki bunların hepsi olmasa da bazı gönderiler farkedilir biçimde keşfette yerlerini alır. Bunun sebebi instagramın kişiye özel ilgi çekici içerikler yayınlaması ve genellikle bu instagram hesaplarının algoritma tarafından bir güven kazanması.

  • Kısa sürede gönderiye yüksek etkileşim gelmesi ( yorum, beğeni, izlenme vs.) 
  • Doğru etiket kullanımı ( az ve öz) örnek: instagrama sevimli yavru bir kedi resmi attınız kullanacağınız maksimum 3 etiket olsun ( #kedi, #yavrukedi, #kedim vs.) görüldüğü üzeri gönderime uygun etiketler seçtim.
  • Gönderiye uygun metin kullanımı. Sevimli ve yavru bir kedimiz vardı en son bildiğiniz gibi bu kedinin kameraya doğru yaklaştığını düşünelim. Kullanıcağımız örnek metin şu olabilir ( kameraya yaklaşan meraklı kedicik) vb.
  • Gönderinin farklı kişilerce mesaj yolu ile tavsiye edilmesi.
  • Gönderiyi gören kişilerin anlık verdiği etkileşimler (kaydetme, beğeni) bir nevi ilgi çekici olması önemli bir gönderinin anlıcağınız.

Bunları Yaptım Ancak İnstagram Gönderimi Keşfete Koymadı Neden?

Her şeyi yapsanız bile instagram gönderinizi keşfete koymayabilir. Bunun bir çok farklı sebepleri olabilir. instagram algoritması genellikle devamlı ve uzun zamandır kullanıcısı olan instagram  hesaplarını keşfete almaya daha yatkındır. Peki bunu nasıl egale edebiliriz?

Instagram Garantili Keşfete Girmek.

Burada yardımınıza sosyalflix olarak biz devreye giriyoruz Keşfet Paketleri.Size uygun bir yol haritası çizerek ortalama 0-15 gün içerisinde hesaplarınızı doğru bir strateji ile keşfete sokuyoruz. İşin püf noktalarını ve tüyoları kullanarak en ince ayrıntısına kadar planlayıp çizelgemizde ilerliyoruz.